ALSTAL
tel.+48 693 874 377
biuro@alstal.netFB

Technologia

Szkło hartowane


Szkło hartowane zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo dlatego też nazywane jest szkłem "bezpiecznym" jednowarstwowym ESG. Szkło hartowane to szkło w którym wywołano naprężenia ściskające w warstwie powierzchniowej drogą obróbki termicznej szkła odprężonego. Większość naszych produktów z zakresu tzw. szkła budowlanego wykonujemy właśnie z surowca w ten sposób przygotowanego. Jest to skomplikowany technologicznie proces. W swojej ofercie posiadamy hartowane szkło przeźroczyste, ornamentowe oraz matowane (satinato). Stosowane jest w budynkach, pomieszczeniach prywatnych oraz użyteczności publicznej. 

Dane techniczne:

 1. szkło hartowane ESG w temp. 700C, zakres temperatur: 200-300C

 2. szkło hartowane ma wytrzymałość 120N/mm2 na zginanie
  oraz 700-900 N/mm2 na ściskanie

 3. wytrzymałość ścianki - pęknięcie jednego elementu nie powoduje
  pęknięcia kolejnych

 4. jego grubość to: 8-10mm a w niektórych przypadkach 12 mm.

   

Zastosowanie:


Ścianki szklane, drzwi, kabiny prysznicowe, witryny, elementy mebli

 

Szkło laminowane


Szkło laminowane nazywane jest szkłem "bezpiecznym wielowarstwowym" -VSG.
Szkło laminowane produkowane jest według dwóch różnych technologii:

 

 1. Spajania szyb folią PVB 


  Szkło bezpieczne laminowane folią PVBSzkło bezpieczne wielowarstwowe wykonywane tą technologią składa się z dwóch lub większej ilości szyb ze szkło FLOAT, które połączone są trwale w jedną całość sprężystociągliwą folią PVB o wysokiej wytrzymałości na rozerwanie. Przy uderzeniu szkło wprawdzie pęka, ale jego kawałki są trzymane na nieuszkodzonej warstwie PVB. Zmniejsza się przez to niebezpieczeństwo zranienia a przeszklony otwór pozostaje zamknięty. Folie PVB mogą być: bezbarwne, mleczne (matowe)

  Zastosowanie:

  Elementy balustrad, witryny sklepowe, daszki.

 2. Spajania szyb żywicą


  Szkło bezpieczne laminowane żywicąSzkło bezpieczne wielowarstwowe wykonywane tą technologią składa się z dwóch lub większej ilości szyb ze szkła FLOAT, które połączone są trwale w jedną całość żywicą chemoutwardzalną o wysokiej wytrzymałości. Przy uderzeniu szkło wprawdzie pęka, ale jego kawałki są trzymane na nieuszkodzonej warstwie żywicy. Zmniejsza się przez to niebezpieczeństwo zranienia a przeszklony otwór pozostaje zamknięty. Żywice mogą być: bezbarwne, mleczne lub kolorowe (wzornik typowych kolorów dostępny w salonie).

  Zastosowanie:

  Elementy balustrad, szklane podłogi, stopnie, podesty, blaty, ozdobne formatki, półki.

 

Szkło lodowe


Szkło lodowe powstaje dzięki technologii laminowanie i jest szkłem bezpiecznym. Najczęściej jest zespolone na żywicy trzech szkieł FLOAT o grubości: 8/6/8 [mm]
Od góry i od dołu znajduje się szkło odprężone. Jako szkło międzyblatowe stosuje się szkło dobrze zahartowane z przeznaczeniem na "drobną siatkę spękań".

Spajania szyb żywicą

Po uderzeniu w to szkło pęka ono na drobne kawałki, dając tzw. Efekt szkła "tłuczonego" lub "lodowego". Żywica wykorzystana do klejenia takiego szkła może być zabarwiona
na różne kolory.

Szkło lodowe

Zastosowanie:


Blaty stołów, barów, elementy dekoracyjne wnętrz

 

 

Szkło trawione


 Szkło matowe wytrawiane kwasem o nazwach: Satinato i Decormat. Otrzymywane jest ono przez obróbkę kwasem jednej ze stron szkła bezbarwnego. Istnieje możliwość hartowania takiego szkła.

Zastosowanie:


Drzwi, kabiny prysznicowe, ścianki szklane, parawany, panele ścienne, meble

  

 

Szkło piaskowane


 Piaskowanie polega na poddaniu szkła działaniu silnego strumienia drobnych cząstek elektrokurundu. Cząstki te wyrywają z powierzchni o którą uderzają drobin szkła tworząc charakterystycznie matową i szorstką powierzchnię.Piaskowanie wzorów i liter.

Szkło piaskowane

Zasłaniając folią pewne fragmenty szkła lub lustra można uzyskać wypiaskowanie na powierzchni dowolnego wzoru. Matowanie głębokie (grawerowanie)
Stosując wysokie ciśnienia i wielokroć powtarzając operację matowania danego fragmentu wykonuje się matowania głębokie: 0,2[mm], 0,6[mm], 1,0[mm], 1,6[mm], lub pośrednie.

Zastosowanie:


Drzwi, kabiny prysznicowe, ścianki szklane, parawany, witryny, tablice reklamowe, meble.

 

 

Szkło ornamentowe


Szkło ornamentowe jest szkłem płaskim, bezbarwnym uzyskanym dzięki procesowi walcowania szkła. Wszystkie szkła ornamentowe posiadają swój kierunek ułożenia wzoru oraz stronę na której wzór jest odciśnięty.  Istnieje możliwość hartowania lub laminowania szkła w przypadku niektórych zastosowań.

 

Szkło ornamentowe

Zastosowanie:


Ścianki szklane, drzwi, kabiny prysznicowe, elementy balustrad, meble.

 

  

Lustra


Lustro to szkło pokryte od tyłu warstwą odbijającą światło. Lustra kryształowe są z posrebrzonego szkła FLOAT. Szkło pokrywane jest maszynowo warstwą srebra, a bezpośrednio potem miedzi. Pokrycie to jest suszone i utwardzane. Następnie pokrywa się lakierami: podkładowym i nawierzchniowym.

Lustra

Kolory luster: srebrne, brązowe, grafitowe, zielone, złote.

 

 

Klejenie szkła techniką UV


Klejone UV mogą być dowolne formatki szklane o grubościach od 3-19[mm]. Klejenie odbywa się przy pomocy przeźroczystego kleju wiążącego pod wpływem promieni ultrafioletowych. Klejone powierzchnie muszą być wykończone szlifem płaskim (w przypadku klejenia prostopadłego formatek). Możliwość klejenia określana jest indywidualnie. 
Kleić można elementy metalowe do szklanych.

ALSTAL Kraków Siedziba główna:
Łowińskiego 54, Kraków
tel. +48 693 874 377
biuro@alstal.net
Skontaktuj się z nami!
imię i nazwisko:

e-mail:

nr telefonu:

wiadomość: